Kris Letang se zapsal do historie, když Pittsburgh Penguins křižovali k vítězství nad New York Islanders 7:0

V pozoruhodné hře se do historie zapsal strážce Pittsburgh Penguins Kris Letang. Ve druhé čtvrtině utkání zaznamenal pět po sobě jdoucích asistencí a stal se prvním obráncem v historii NHL, kterému se tento výkon podařil během jedné čtvrtiny. Soupeřem v tomto zápase byli New York Islanders a Penguins snadno porazili své soupeře ohromujícím skóre 7:0.

Vynikající výkon Krise Letanga, který obléká Pittsburgh Penguins dresy č. 58 Pittsburgh Penguins, dal obrovskou posilu celému týmu Pittsburghu. Každá asistence je přesná a staví své spoluhráče do skórovací pozice. Prokázal vynikající vizi, přihrávací schopnosti a vědomí a hrál ve hře zásadní roli. Jeho asistence nejen zjemňují útok týmu, ale také vytvářejí příležitosti ke skórování pro jeho spoluhráče.

V této hře byly kromě vynikajícího výkonu Krise Letanga také vynikající výkony ostatních hráčů. Jack Gensler vstřelil dvě branky a přidal jednu asistenci a dvěma góly přispěl také Eugene Malkin. Zároveň se čtyřmi asistencemi podílel i Marcus Peterson. Hvězdné výkony těchto hráčů prodloužily bodovou sérii Pittsburghu na čtyři zápasy.

V defenzivě Tristan Jarry předvedl 21 zákroků a úspěšně dosáhl svého čtvrtého čistého konta v této sezóně. Jeho stabilní výkon poskytoval týmu silnou podporu a bránil soupeři v hledání příležitostí ke skórování. hokejový dres levné

Mezitím mají New York Islanders potíže se vstupem do tohoto zápasu. Prohráli čtyři ze šesti zápasů a situace není optimistická. Ilja Sorokin sice zachránil šest z 25 střel, ale jeho celkový výkon v obraně nebyl ideální. Sedm zákroků ve třetí třetině předvedl také Semjon Varlamov, ale nedokázal obnovit sestup týmu.

Výkon Pittsburgh Penguins byl působivý. Ve hře prokázali výbornou ofenzivní schopnost a solidní defenzivní sílu i tichou spolupráci celého týmu. Kromě toho stojí za zmínku, že tento zápas je poprvé od března 2000, kdy Pittsburgh vstřelil šest gólů v zápase venku.