Matthew Tkachuk dal klíčový gól, Florida Panthers se dostala do finále

Hokejisté Floridy Panthers porazili ve středečním finále Východní konference Carolinu Hurricanes 4:3 a postoupili do finále Stanley Cupu od roku 1996. Matthew Tkachuk, oblékající dres Florida Panthers s číslem 16, vstřelil 4,9 sekundy před koncem zápasu gól v přesilové hře a rozhodl tak o postupu Panthers.

Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém se oba týmy střídaly ve skóre. Jako první se prosadil Anthony Duclair, který pomohl Panterům dostat se do vedení 1:0, ale poté Hurricanes vstřelili dva góly v řadě a dostali se zpět do vedení. Ve druhé třetině vyrovnal Teuvo Teravainen a na začátku třetí třetiny poslal Panthers znovu do vedení Ryan Lomberg. Hurikánům však stačily necelé dvě minuty na vyrovnání. V závěru utkání se po přihrávce Jordana Martinooka trefil 4,9 sekundy před koncem Matthew Tkachuk a pomohl tak Panterům k vítězství a postupu do finále Stanley Cupu.

Pozoruhodné je, že vynikající zápas odehrál Sergej Bobrovskij, který k vítězství svého týmu přispěl 36 zákroky.

Panthers se ve finále Stanley Cupu utkají buď s Vegas Golden Knights, nebo s Dallasem Stars. Bez ohledu na to, kdo bude soupeřem, to nebude snadný zápas. hokejový dres levné Jak je ale vidět, Panthers se v play-off velmi daří a mají velkou naději na titul.

Celkově bylo toto finále Východní konference skvělým zápasem, ve kterém oba týmy ukázaly velkou sílu a bojovnost. Panthers si nakonec gólem Matthewa Tkachuka zajistili postup do finále Stanley Cupu. Těšíme se na to, jak si povedou ve finále.